KOÇ Holding Kemer Medikal Center’ı 82,7 milyon euroya aldı.

Koç Holding, Antalya’da Anatolia Hospital markasıyla özel hastane işletmeciliği yapan Kemer Medical Center Özel Sağlık Hizmetleri Turizm ve Ticaret A.Ş.’nin satın alma işlemini tamamladı.

Ocak ayında şirketin sermayesinin yüzde 80’ine denk gelen paya ilişkin satın alma ile ilgili KAP’a bilgi veren Koç Holding, bu akşam yaptığı açıklamada da şirketin 82 milyon 776 bin 249 euro bedelle alındığını bildirdi.

Açıklamada şöyle denildi:

Koç Holding’in sağlık sektöründe büyüme fırsatlarına yönelik değerlendirmeleri kapsamında, Anatolia Hospital markasıyla Antalya’da özel hastane işletmeciliği sektöründe faaliyet gösteren Kemer Medical Center Özel Sağlık Hizmetleri Turizm ve Ticaret A.Ş.’nin (KMC) sermayesinin yüzde 80’ine denk gelen toplam 66.581.000 TL nominal değerli payın şirketimiz tarafından satın alınması süreciyle ilgili olarak, 04.01.2024 tarihli özel durum açıklamamızda belirtilen kapanış koşullarının gerçekleşmesini takiben, pay devir işlemleri tamamlanmıştır. Devre Konu Paylar için alım bedeli 82.776.249 Avro olarak belirlenmiş ve tutarın %95’i karşılığında ödeme peşinen yapılmış olup, bakiye tutar KMC’nin bağımsız denetim denetimden geçecek 31.12.2023 finansal tablolarındaki net borç ve işletme sermayesi tutarları üzerinden hesaplanacak düzeltme ile birlikte ödenecektir.

AZINLIK HİSSEDARLARI İLE SÖZLEŞME İMZALANDI
Açıklamada, KMC’nin yönetimi ve pay sahiplerinin hak ve yükümlülükleri ile kalan paylara yönelik esasları düzenlemek üzere KMC’de toplam yüzde 20 paya sahip olan Güngör Fatih Çaylak ve Ata Demirel arasında bir pay sahipleri sözleşmesi imzalandığı da şöyle vurgulandı
Pay sahipleri sözleşmesi uyarınca tarafların paylarını belirli istisnai haller haricinde 31 Mart 2026 tarihine kadar satmama taahhüdü ile 31 Mart-30 Haziran 2026 arasında kullanılmak üzere Koç Holding’in alım opsiyonu, azınlık hissedarların ise satma opsiyonu bulunmaktadır” denildi. Kemer Medical Center Özel Sağlık Hizmetleri Turizm ve Ticaret A.Ş.’nin Antalya bölgesinde 7 hastanesi bulunuyor
patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x